My Favorite Movies

  alphazuluecholima's Rating My Rating
1
Good Will Hunting (1997,  R)
Click to Rate
2
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
3
300 (2007,  R)
Click to Rate
4
Die Hard (1988,  R)
Click to Rate
5
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
Click to Rate
6
Face/Off (1997,  R)
Click to Rate
7
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
8
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
9
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
10
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
13
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
14
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
15
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
Click to Rate
16
Independence Day (1996,  PG-13)
Click to Rate
17
Jackass - The Movie (2002,  R)
Click to Rate
18
Jackass: Number Two (2006,  R)
Click to Rate
19
Jarhead (2005,  R)
Click to Rate
20
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
21
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
22
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
Click to Rate
23
Almost Famous (2000,  R)
Click to Rate
24
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
25
American Beauty (1999,  R)
Click to Rate
26
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
27
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
28
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
29
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
30
Back to the Future Part III (1990,  PG)
Click to Rate
31
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
32
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
33
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
34
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
35
Batman Returns (1992,  PG-13)
Click to Rate
36
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
37
Blade (1998,  R)
Click to Rate
38
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
39
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
Click to Rate
40
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
41
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
42
City of Angels (1998,  PG-13)
Click to Rate
43
Con Air (1997,  R)
Click to Rate
44
Constantine (2005,  R)
Click to Rate
45
Cruel Intentions (1999,  R)
Click to Rate
46
Empire Records (1995,  PG-13)
Click to Rate
47
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
Click to Rate
48
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Click to Rate
49
Final Destination (2000,  R)
Click to Rate
50
Final Destination 2 (2003,  R)
Click to Rate
51
Final Destination 3 (2006,  R)
Click to Rate
52
Four Brothers (2005,  R)
Click to Rate
53
Full Metal Jacket (1987,  R)
Click to Rate
54
Ghostbusters (1984,  PG)
Click to Rate
55
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Click to Rate
56
Gone in 60 Seconds (2000,  PG-13)
Click to Rate
57
Happy Feet (2006,  PG)
Click to Rate
58
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
59
Juno (2007,  PG-13)
Click to Rate
60
Just Friends (2005,  PG-13)
Click to Rate
61
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
62
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate